Ottelut


Ottelukalenteri:

helmikuu 2018

ma ti ke to pe la su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
  • Futsal liiga: FC Sport-j - Ilves FS
  • Futsal ykkönen: KuKi/Tiikerit - FC Sport-j/2
11
  • Futsal liiga: MuSa Futsal - FC Sport-j
12
13
14
15
16
17
18
  • Futsal ykkönen: FC Sport-j/2 - Lapuan Virkiä
19
20
21
22
23
24
  • Futsal liiga: FC Nokia - FC Sport-j
25
26
27
28

——————————————————————

Naisten kakkonen 2016:

Pvm                 Klo                   Ottelu                                                           Kenttä

La 23.4              16:00                FC Sport-j – Toivalan Urheilijat                 Isolahti (tekonurmi)
Tulos 1-0, Maalit: Ilona

La 7.5                 14:00                Hertta, Joensuu – FC Sport-j                      Mehtimäen kenttä
Tulos 2-0

La 14.5               16:00                Pallokissat/2, Kuopio – FC Sport-j            Savon Sanomat, Areena
Tulos 2-0

La 21.5               15:00                FC Sport-j – FC United, Pietarsaari           Isolahti
Tulos 0-2

To 2.6                18:00                I-JBK – FC Sport-j                                         Centralidrottsplan, Korsholm
Tulos: 1-0

La 11.6               15:00                FC Sport-j – Esse IK                                      Ravirata
Tulos 4-5, Maalit: Riikka, Oona, Elli, Miksu

La 18.6              16:00                Kanu, Kauhava – FC Sport-j                        Keskuskenttä, Kauhava
Tulos 1-3, Maalit: Miksu 2, Ilona

Ti 19.7               19:00                FC Sport-j – Lapuan Virkiä                          Huutoniemi
Tulos 5-1, Maalit: Sandra 3, Sara, Jenni T

Su 24.7              16:00                JyPK/2, Jyväskylä – FC Sport-j                  Viitaniemi tekonurmi
Tulos 0-2, Maalit: Elli, Ilona

La 30.7              16:00                ToU, Toivala – FC Sport-j                            Tanhulan tekonurmi
Tulos 0-0

La 6.8                15:00                FC Sport-j – Hertta, Joensuu                      Ravirata
Tulos 2-1, Maalit: Annika, Oona

La 13.8              15:00                FC Sport-j – Pallokissat/2, Kuopio            Elisa Stadion (tekonurmi)
Tulos 2-2, Maalit: Mini 2

La 20.8             12:30                FC United, Pietarsaari – FC Sport-j           Västerplan (tekonurmi)
Tulos 3-1, Maalit:Riikka

To 25.8             18:30                FC Sport-j – I-JBK                                         Huutoniemi
Tulos 1-2, Maalit: Tuuli

La 3.9                15:00                Esse IK – FC Sport-j                                      Bollplan 1, Ytteresse
Tulos 1-3, Maalit: Riikka, Tuuli, Jenni T

La 10.9              15:00                FC Sport-j – Kanu, Kauhava                        Huutoniemi
Tulos 7-1, Maalit: Mini 3, Riikka, Nea, Sandra

La 17.9               15:00               Virkiä – FC Sport-j                                         Keskuskenttä, Lapua
Tulos 2-2, Maalit: Mini, Tuuli

La 24.9              15:00               FC Sport-j – JyPK/2, Jyväskylä                   Ravirata
Tulos 3-1, Maalit: Mini 3

 

———————————————————————————————————————-

Naisten kolmonen 2015:

 

Sarjakierros 1

Pe 15.5 klo 19:00 Isolahti: FC Sport-j – Norrvalla FF  1-2
Maalit: Satu

Ti 19.5 klo 18:00 Jouppilanvuori: SeMi – FC Sport-j  2-8
Maalit: Mini 3, Nanna 2, Enni, Satu, Kia

Ma 1.6 klo 19 Isolahti: FC Sport-j – BK-48  3-0
Maalit: Emppu, Mari, Nanna

To 4.6 klo 19 Sepänkylän ruoho: FC KoMu – FC Sport-j  1-13
Maalit: Mini 11, Satu, Nipa

Ti 9.6 klo 19 Huutoniemi: FC Sport-j – KuRy  1-2
Maalit: Enni

Ma 15.6 klo 19 tekonurmi: Närpes Kraft – FC Sport-j  2-11
Maalit: Mini 6, Emma P 2, Nanna, Jassu, Cessi

Sarjakierros 2

Ke 24.6 klo 19:00 Centralidrottsplan: Norrvalla FF – FC Sport-j  1-3
Maalit: Mini 2, Nanna

To 25.6 klo 19:30 Gerby: FC Sport-j – SeMi  9-0
Maalit: Enni 3, Katsu 2, Mari 2, Sanna, Cessi

To 2.7 klo 19 Gerby: BK-48 – FC Sport-j  0-2
Maalit: Satu, Nanna

To 23.7 klo 19 Silmukkatie1: FC Sport-j – FC KoMu  4-3
Maalit: Nanna 2, Enni, Oma maali

Ti 28.7 klo 19 Urheilukenttä: KuRy – FC Sport-j  0-2
Maalit: Nanna, Enni

To 30.7 klo 19 Silmukkatie1: FC Sport-j – Närpes Kraft  7-1
Maalit: Satu 4, Nanna, Mari, Enni

Sarjakierros 3

To 13.8 klo 19:00 Silmukkatie1: FC Sport-j – Norrvalla FF  1-1
Maalit: Ansku

To 27.8 klo 19 Silmukkatie1: FC Sport-j – BK-48  6-1
Maalit: Enni 3, Nipa 2, Satu

Ti 1.9 klo 18:00 Ylistaro: SeMi – FC Sport-j  0-5
Maalit: Linda 2, Enni, Satu, Tuuli

To 3.9 klo 18:30 Sepänkylän ruoho: FC KoMu – FC Sport-j  0-5
Maalit: Enni 2, Satu 2, Nipa

Ti 8.9 klo 18:30 Silmukkatie1: FC Sport-j – KuRy  7-0
Maalit: Sanna 2, Tiia G, Nipa, Tuuli, Mari, Nanna

La 12.9 klo 15 tekonurmi: Närpes Kraft – FC Sport-j  0-12
Maalit: Nanna 4, Mari 2, Tiia G 2, Sanna, Tuuli, Mariela, Nipa